Kanada

KANADA

Kanada Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyidir.9,984,670 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir.Toplam yüzölçümü bakımından dünyanın ikinci en büyük, toprak bakımından ise dünyanın dördüncü en büyük ülkesidir.Doğal güzellikleri ve geniş topraklarıyla tanınan ülke ekonomik ve teknolojik açıdan komşusu Amerika Birleşik Devletleri’ne benzetilmektedir.

 

KANADA NEREDEDİR?

Kanada Kuzey Amerika’nın büyük kısmını kaplamaktadır.Amerika Birleşik Devletleriyle güneyden ve alaska ile kuzeybatıdan komşudur.8891 kilometrelik Kanada-Amerika sınırı dünyanın en uzun ülke sınırıdır.

KANADA’DA KONUŞULAN DİLLER

Kanada İngilizce ve Fransızca’nın resmi dil olduğu çift dilli bir ülkedir.Ülke nufüsunun yüzde 60’ı İngilizceyi ,yüzde 20’si ise Fransızca’yı ana dili olarak kabul etmektedir.6.8 milyon Kanadalı ise ana dillerini resmi dillerden farklı beyan etmektedir.Çince,Punjabi,İspanyolca,Almanca ve İtalyanca ülkedeki diğer ana diller olarak sıralanmaktadır.

KANADA’YA NE ZAMAN GİDİLİR?

Kanada gelişmiş turizm sektörü ve doğal güzellikleriyle yılın her dönemi seyahat severleri ağırlamaktadır.Ülke nisan-mayıs aylarında müzik,tiyatro ve film festivalleriyle dikkat çekmektedir.Kış ayları ise spora rağbet gösterilen dönemdir.Buz hokeyi ve kayak ülkenin en önemli spor dallarıdır.

KANADA’DA İKLİM VE HAVA DURUMU

Kanada soğuk ve uzun kış günleriyle bilinen karasal iklim ,kutup iklimi ve nemli kıtasal iklime sahip bir ülkedir.Ülkenin en yoğun nufüslü bölgesi olan Ontario eyaletinin güneyinde daha yumuşak kış koşulları yaşanmaktadır.

KANADA’NIN KÜLTÜRÜ

Kanada çok kültürlü yapısının getirdiği kapsayıcılığı ve toplumsal çıkarları ön plana çıkaran politikalarıyla tanınmaktadır.Ülkede Kanadalı kimliğinin altında farklı etnik ve dini kökenden insanlar bir araya gelebilmektedir.Bu da uygulanan seçici göçmenlik,sosyal entegrasyon ve aşırı sağın kontrolü gibi politikalarla sağlanmaktadır.

KANADA MUTFAĞI

Ülke içinde farklılık gösteren zengin bir mutfaktır.Genel anlamda ülke mutfağı üç kategoride incelenebilir:Yerli Mutfağı,Avrupa Mutfağı ve Asya Mutfağı.

KANADA VİZESİ NASIL ALINIR?

Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere vize danışmanlığı konusunda yardımcı olmaktayız.

Kanada Öğrenci vizesi gereken bilgiler için tıklayın

Gezilecek yerler:

Rocky Dağları

Niagara Şelalesi

Banff Ulusal Parkı

CN Kulesi

Niagara Parks Butterfly Conservatory

Athabasca Buzulu

Canada's Wonderland

Capilano Asma Köprüsü

Moraine Gölü

Château Frontenac

Icefields Parkway

Royal Tyrrell

Museum of Palaeontology

Vancouver Aquarium

Marineland