İngiltere

ingiltere de dil eğitimi ile ilgili görsel sonucu

İngiltere,Birleşik Krallık’ı oluşturan ülkelerden biridir. İngiltere, düz bir topografiye sahiptir.Geniş ovalar arasında ufak tepeler yer alır. Bu özelliği,tarım yapılmasını mümkün kılmaktadır.

İNGİLTERE’NİN BAŞKENTİ,ŞEHİRLERİ VE BÖLGELERİ

İngiltere’nin başkenti Londra’dır.İngiltere’de ve tüm Birleşik Krallık’ta mülki idare sistemi oldukça karmaşıktır.Oxford,Cambridge,Bournemouth,Brighton,Manchester,Liverpool,Birmingham,Bristol şehirleri de vardır.

İNGİLTERE NEREDEDİR?

İngiltere,Avrupa’nın batısında Atlas Okyanusu üzerinde yer alan ve Büyük Britanya devletini oluşturan pek çok adadan biri olan Britanya adasındadır.

İNGİLTERE’DE KONUŞULAN DİLLER

İngiltere’nin resmi dili bugün dünyanın geri kalanı tarafından da çokça konuşulmakta olan İngilizcedir.

İNGİLTERE’YE NASIL GİDİLİR?

İngiltere’ye İstanbul’dan,İzmir’den ve Ankara’dan haftanın hemen hemen her günü direkt ve aktarmalı sayısız uçuş vardır.Bu uçuşlar;Londra,Manchester,Birmingham’adır.

İNGİLTERE’DE İKLİM VE HAVA DURUMU

İngiltere’de ılıman okyanus iklimi görülür.Sıcaklığın sıfırın altına çok nadir düştüğü kışlar,32 derecenin üzerine çok nadir çıktığı yazlar yaşanır.Nem oranı yıl boyunca yüksektir ve genellikle yıl boyu yağış görülür.En soğuk aylar ocak ve şubat,en sıcak ay ise temmuzdur.Mayıs,haziran,eylül ve ekim ayları da oldukça ılıman geçer.

İNGİLTERE MUTFAĞI

Uluslararası anlamda en tanınmış tarifleri ise şüphesiz Fish&Chips denilen,patates kızartması ile kızarmış fileto balıktan oluşan yemektir.İngiliz kahvaltısı denilen meşhur kahvaltıları ,pek Türk damak tadına uymayacak biçimde,ızgara domates,mantar sote,fırınlanmış fasulye içerir.

İNGİLTERE’DEN ALINACAK HEDİYELİK EŞYALAR

İngiltere’de üzerinde “Union Jack”adı verilen Birleşik Krallık bayrağının deseni olan sayısız hediyelik eşya bulabilirsiniz.Tüm hediyelik eşya seçenekleri arasında turistlerin en gözdesi bu bayraklı ürünlerdir.Yine Londra’nın çift katlı otobüsü ve London Eye isimli dönme dolabı da hediyelik eşyalarda kullanılan ikonlardandır.Özellikle Londra’da ikinci el kitap ve plaklar için kurulan pazarlar ya da bu hizmeti veren dükkanları ziyaret ederek nadide bir parçayı uygun bir fiyata sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

İNGİLTERE VİZESİ

İngiltere turist vizesi için gerekli belgeleri öğrenmek için tıklayın..

İngiltere öğrenci vizesi için gerekli belgeleri öğrenmek için tıklayın