Kanada Lise

 

KANADA’DA LİSE EĞİTİMİ

Kanada yurtdışı eğitim sektörü içinde oldukça rağbet gören bir ülkedir. Bunun nedeni de dünya çapında refahı en yüksek ve yaşanılır aynı zamanda güvenli olması olarak anlatılabilir.

Kanada’da devlet okulları ve özel okullar lise eğitimi sırasında faaliyet gösterir. 12-18 yaş aralığında olan genç öğrenciler lise eğitimi alır. Özel okullar Eylül’de öğrenime başlıyor. Modern diller, sanat, bilim ile ilgili dersler veriliyor. Lise eğitimi sonunda istenirse ABD’de ve Kanada’da yükseköğrenim şansı var.

Kanada yurtdışında lise eğitimi almak isteyen genç öğrenciler için oldukça gözde bir ülke. Ülkede olan özel ve devlet okulları uluslararası eğitim vermektedir ve genç öğrencileri gelecek için hazırlamaktadır. Ülkede hem İngilizce hem de Fransızca konuşulması nedeniyle genç öğrencilere her iki dilde de eğitim verilmektedir. Kanada’da lise eğitiminin avantajları şöyle sıralanabilir;

  • Kanada en güvenli ülkeler arasında yer alması nedeniyle genç öğrencilere rahat ve keyifli bir ortam sunulur.
  • Kanada’da İngilizcenin yanı sıra Fransızca da konuşulması nedeniyle genç öğrenciler Fransızca da öğrenme fırsatına sahip olur.
  • Genç öğrenci Kanada’da kariyeri için hazırlık yapma fırsatını da yakalar. Hem meslek seçimi hem de uluslararası başarı için rehber eğitim mevcuttur.

Aşağıda Truva Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak danışmanlığını yaptığımız lise ve kolejleri bulabilirsiniz; 

Trinity College School Ontario

Ashbury College Ontario 

Ridley College Onatrio 

Balmoral Hall School

Daha detaylı bilgi için danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Tel:0216 414 77 50 

e-mail: info@truva.com.tr